Nikdo mi nepředhazoval, z jaké jsem rodiny, říká Josef Vágner

Josef Vágner, zpěvák
Josef Vágner, zpěvák
0:00
/
0:00

Má v krvi jižanskou živelnost i hudební nadání po otci. Jeho kariéra ale odstartovala až po ukončení vysoké školy. Josef Vágner dokázal ze své záliby udělat práci na plný úvazek. Plány do budoucna má ale stále a dál tvoří nové a nové projekty.

Josef Vágner pochází ze slavné rodiny muzikanta Karla Vágnera. Vystudoval ale normální školy, od základní až po vysokou. Obklopoval se běžnými lidmi, spolužáky a kamarády. To, že je ze slavné rodiny, mu nedělalo žádné problémy.

„Od mala jsem byl mezi normálními lidmi. Kamarády by nenapadlo dávat mi nějakou čočku za to, že jsem Vágner a mám slavného tátu,“ říká.

Na druhou stranu už od 9 let hrál v muzikálech a zpíval. V roce 2008 získal cenu „Objev roku“ v Českém slavíkovi. Tento koníček se mu ale stal prací na plný úvazek až po vystudování vysoké školy.

Tak jako i jiní známí zpěváci, jezdí i on v létě po koncertech a vystupuje na různých festivalech. S koncem léta u něj ale práce nekončí, naopak: „Na konci října budeme mít koncert v Litomyšli s operní zpěvačkou Míšou Gemrotovou a smyčcovým kvartetem.“

Není to jediná věc, kterou zpěvák připravuje – chystá totiž vánoční desku. A chtěl by si splnit přání… Více se dozvíte v audiozáznamu celého rozhovoru.

Spustit audio
autor: Kateřina Klabzubová

Související