Neznámý vandal poničil sochu rudoarmějce v Litoměřicích, na sokl namaloval automatickou pračku
Policie vyšetřuje poškození sochy vojáka Rudé armády v Jiráskových sadech v Litoměřicích. Neznámý pachatel ji postříkal červenou barvou. Podstavec sochy vandal přemaloval do podoby automatické pračky.
„Litoměřičtí policisté na základě oznámení médií situaci na místě prověřili a zjistili, že na podstavci pomníku Rudé armády v Jiráskových sadech v Litoměřicích je sprejem nastříkán obrazec automatické pračky. Případem se budou nadále zabývat,“ uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková.
Podobný incident řešila policie už letos březnu v Chomutově, kde neznámý viník polil červenou barvou sochu vojáka Československé lidové armády.
Související
-
Vítězné hnutí ANO v Litoměřicích podepsalo koaliční smlouvu s hnutím Naše Litoměřice
V Litoměřicích se dohodla hnutí ANO a Naše Litoměřice na obsazení budoucích postů ve vedení města. Své rozhodnutí už stvrdila i koaliční smlouvou.
-
Charita Litoměřice pořídila z dotací další elektrovozy pro pečovatelskou službu
Charita Litoměřice dostala sedm nových elektroautomobilů. Ty získala díky dotaci, město pak přispělo na nabíjecí stanice. Celkem charita využívá už 11 elektroaut.
-
Litoměřice chtějí v příštím roce opravit pivovar a budovu staré radnice
Litoměřický rozpočet pro rok 2022 bude přes 561 milionů korun. Město chce investovat přes 61 milionů korun do opravy pivovaru, dalších 60 milionů bude čerpat z dotací.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Pro účely náhrady škody.‘ Žalobci v kauze dotačního podvodu zajistili firmu bývalého šéfa tenistů Kaderky
-
Jestli má Írán atomovku, ví jen Alláh. Nastala by renesance jaderných zbraní, upozorňuje expert
-
Spolek s vazbou na ukrajinské separatisty vydal knihu u nakladatelství KSČM. To spolupráci popírá
-
Okamurova SPD chce do voleb širokou frontu ‚pronárodních sil‘. Šlachtova Přísaha ale míří jinam