Nemocnice Krajské zdravotní mohou letos od kraje dostat téměř 600 milionů korun
Ústecký kraj plánuje dát letos krajským nemocnicím téměř 600 milionů korun. Část peněz má jít z přebytku hospodaření z loňského roku, z letošního příspěvku Krajské zdravotní a také z peněz za provoz záchytné stanice v Teplicích.
Krajská zdravotní by měla investovat například do plicního oddělení v Ústí nad Labem nebo do pavilonu péče o matku a dítě v Děčíně. Vedle toho má společnost také zásobník dalších projektů.
„V těch náhradních investicích je například infekční pavilon tady v Masarykově nemocnici nebo nákup robota Da Vinciho, je tam gynekologické oddělení v Litoměřicích, přístrojové vybavení v Chomutově a podobně,“ vypočítává radní pro zdravotnictví Radim Laibl z hnutí ANO.
Přidělení peněz nemocnicím musí ještě potvrdit zastupitelé kraje.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
,Bromance‘ na odpis? Trump Netanjahua zkritizoval kvůli Libanonu, vztah jim to ale narušit nemělo
-
Elon Musk se stal prvním dolarovým bilionářem poté, co se akcie SpaceX dostaly na burzu
-
Exnáměstek hejtmana a dalších devět stíhaných uzavřeli dohodu v kauze ‚ohnutých‘ zakázek
-
Zeman je kronikou století, Řád bílého lva má mít, míní Vondráček. Výborný: Není to odměna za volby