Nekuřácký hudební klub Zebra mají rádi i kuřáci

27. březen 2015
V nekuřáckém klubu Zebra  se hlavně dobře hraje i muzikantům

Jako pohádková Popelka prošla velkou proměnou bývalá herna v centru Liberce, která se změnila v hudební klub Zebra. Ten se stal výjimečným i tím, že spoluzakladatelé Tomáš Vrbas a Ladislav Kreiner vsadili na nekuřácké prostředí. Co na tuto novinku říkají samotní návštěvníci?

„Člověk je rád, když přijde z večírku a nemusí hned do sprchy a taky nemusí hned to prádlo prát.“ „Prostoru pro kouření je venku na parkovišti mnoho.“ To jsou některé postřehy návštěvníků – nekuřáků.

A co na to kuřáci? „Ubalím si cigaretu uvnitř a rád si jí vykouřím venku. Redukuji tak spotřebu vykouřeného tabáku, a to je na tom fantastické. Miluju nekuřácké prostory, přestože si občas rád zapálím.“ „V žádném případě nám to nevadí – vyjdeme ven na čerstvý vzduch, je to daleko lepší a nebudeme smrdět.“

Jak se zdá, tak hudební klub Zebra, kde si nikdo nezapálí, vítají nejenom nekuřáci , ale překvapivě i hosté, pro něž je krabička cigaret nezbytností.

Na místě bývalé herny se teď scházejí lidé, pro které připravují Tomáš Vrbas a Ladislav Kreiner nejenom koncerty domácích i zahraničních kapel, ale i představení divadel malých forem, přednášky a spolupráce se spolky handicapovaných.

Zkrátka, jak dodává Ladislav Krainer: „Chceme spolupracovat se všemi lidmi dobré vůle.“

V blízké době si budou moci návštěvníci tohoto klubu vychutnat i pravidelné středeční jazzové večery. Jste srdečně zváni!

Spustit audio
autor: Iveta Kalátová