Nedělní Noční linka: Poklady z půdy aneb váš domácí uklízecí parket

17. září 2023

Jaké je tajemství lidí, kteří mají doma vždycky uklizeno? Vracet věci vždy na své místo a uklízet pravidelně.

Jak to vypadá u vás doma? Jakými hospodyňkami jste vy? Jaké je vaše oblíbené taneční hřiště při uklízení? Zdá se vám, že vysávání je jako taneční maraton? Jaké domácí práce vás baví a naopak? Co vám zabere nejvíce času?

Kdybyste mohli přizvat slavnou osobnost k uklízení domova, kdo by to byl a proč? Co je váš tajný recept na to, jak si zpříjemnit domácí úklid? Máte nějaký vtipný příběh nebo trapas spojený s pokusem o uklízení? Našli jste třeba při úklidu něco, co jste neměli? Třeba nějaký dárek pro vás? Našli jste někdy na půdě staré fotografie nebo dopisy? Nebo jiný poklad?

Jaká písnička vás vždycky dostane do uklízecí nálady? Který nástroj nebo spotřebič na uklízení by si zasloužil Nobelovu cenu? Jaká je vaše uklízecí fobie? Vadí vám třeba uklízet pavučiny? Byli byste ochotni za úklid platit uklízecí firmu? Znáte ten vtip: Když jsem přišla domů, všude jsem viděla ležet věci, tak jsem si řekla, že si lehnu taky.

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.