Nahlédněte do otevřených dveří Českého rozhlasu Sever!

Den otevřených dveří - Český rozhlas Sever

18. května opět po roce otevře Český rozhlas Sever v Ústí nad Labem pro veřejnost dveře svého sídla - nádherné budovy, kterou před více než 100 let postavil slavný ústecký průmyslník Carl Georg Wolfrum.

Naši průvodci přivítají návštěvníky, které bude jistě zajímat historie budovy i její současnost. Vždyť základní kámen ke stavbě byl položen již v roce 1899 a dodnes je umístěn v suterénu pod vstupními schody.

Do současnosti zůstala zachována téměř veškerá původní výzdoba včetně skel v oknech, kazetové stropy, některé kusy historického nábytku, mramorové sloupy a velmi vzácný obraz zříceniny hradu Vrabinec u Děčína, který si můžete prohlédnout ve vstupní hale.

Můžete si také prohlédnout bývalou ložnici pánů vily i jejich dětí, pracovnu majitele, jídelnu a dámský i pánský pokoj. Nyní zde najdete vysílací a nahrávací studio, ředitelnu, kanceláře produkčních, zpravodajů, moderátorů a ostatních pracovníků rozhlasu.

Den otevřených dveří Českého rozhlasu Sever - plakát

Ke Dni otevřených dveří patří nejen prohlídka budovy, ale i dobrá nálada, občerstvení, posezení v zahradě a kulturní program. To vše jsme pro vás připravili.

Děti se zabaví při soutěžích, kde na ně čeká sladká odměna, povozí se na ponících, zařádí si na skákacím hradu a ti odvážnější si mohou zkusit zašermovat nebo vystřelit z historických zbraní.

I dospělí si přijdou na své. Připraveno je vystoupení skupiny historického šermu Anno Domini, vegetariánské pochoutky vám naservíruje odbornice na zdravou stravu paní Lucie Tomášková a na zahradě můžete posedět na lavičkách a zaposlouchat se do pěkných písniček, které vám přijedou zazpívat zpěváci Petr Rezek, Věra Martinová a skupina Monokl Jana Mouchy. Přitom můžete ochutnat dobroty v našem občerstvovacím stánku.

Zajímavé pro návštěvníky bude určitě i osobní setkání s těmi, které slyšíte ze svých přijímačů, pokud máte naladěn Český rozhlas Sever. Potkáte se zde s moderátorem oblíbeného pořadu "Písničky na přání" Mírou Tartárkem, moderátorkami Evou Bucharovou, Slávkou Brádlovou, Alenou Perkovou nebo Ike Macharovským, se kterým si povídáte každý všední den v pořadu "Slovo do pranice".

Přijďte tedy nahlédnout do otevřených dveří Českého rozhlasu Sever v sobotu 18. května mezi 12:30 a 17:00 hodinou do Ústí nad Labem, ulice Na Schodech 10.

Rádi vás všechny přivítáme!