Na potoce v Modlanech vyrostla nová vodní nádrž. Sloužit bude nejen hasičům

22. listopad 2022 09:09

Modlany na Teplicku budují nový rybník za fotbalovým hřištěm. Vzniká na potoce, který protéká obcí a v těchto místech ještě nedávno nebyl pod trávou a křovím ani vidět. Teď už tam je nádrž vyzděná kameny, s dřevěným zábradlím, můstky nebo ostrůvkem.

„Tady jsme na místě, u té nové malé vodní nádrže. Tady je šoupě, které se zavře – veškerá voda půjde takzvaným rybím přechodem. Budeme sem dávat i ryby, už teď v tom potoce ale nějaké máme,“ popisuje z hráze nového rybníka za fotbalovým hřištěm v Modlanech starosta obce Lukáš Bartoň z uskupení SPOZAM – Periferní vidění.

Nádrž vznikla z několika důvodů. Především má zadržet vodu, další motivací bylo, že obec chtěla nechat vyčistit zarostlý potok. „Máme tady problémy se suchem, to nám ta nádrž vyřešila. Také jsme tu chtěli mít takové oddychové msto pro lidi. Nebude to spadat pod rybáře, takže naše děti si sem budou moci chodit zachytat ryby i bez rybářského lístku,“ vysvětluje Bartoň.

Nádrž pomůže také místním dobrovolným hasičům – ti tam budou mít pro vodu blíž.

Stavba nové nádrže přišla na necelých šest milionů korun, přes čtyři miliony dotace činí dotace ministerstva zemědělství, zbytek hradila obec ze svého.

Spustit audio

Související