Na mosteckém sídlišti Chanov jsou opravené další domy

8. únor 2012

V mosteckém sídlišti Chanov, kde žije výhradně romská komunita, vrcholí rekonstrukce čtyř panelových domů. Městu se na jejich opravy podařilo získat desítky miliónů korun z Evropské unie.

Jedinou starostí bude, jak zajistit, aby je nájemníci nezdemolovali. To by měly zajistit hlídky strážníků, ale i nové kamery, které se v sídlišti objeví.

„V Chánově v podstatě rekonstrukce už končí. V současnosti řešíme spíš vícepráce, které se objevily až po odhalení spodní části stavby... Jeden z bloků má statut sociálního bydlení... Co nás omezuje v rozhodování je udržitelnost projektu. Musíme zajistit že ty domy budou obyvatelné – z projektu je to pět let.“ popsal průběh oprav a využití domů náměstek mosteckého primátora Luboš Pitín.

Ředitel Domu romské kultury Martin Nebesář je ale přesvědčený, že o opravené domy by se měli starat místní a ne Mostecká bytová, kterou určilo město.

Vedení města věří, že vše ohlídají plánované kamery. Společně s Domem romské kultury by ale navíc chtělo vrátit do sídliště domovníky, kteří by se o jednotlivé domy starali.

autor: Jan Beneš
Spustit audio