Na interaktivní výstavě v krásnolipském Domě České Švýcarska najdete rybí přechod i historickou sklářskou pec

6. únor 2023

Na interaktivní expozici v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě můžete strávit celý den a všechno si pořádně projít a osahat – stromy, kameny, rozhlednu, mlýny, horkovzdušný balón i sklářskou pec.

Interaktivní expozice v Domě Českého Švýcarska ukazuje celé zmenšené České Švýcarsko. Má dvě patra – tentokrát se s průvodkyní Martinou Janečkovou podíváme do sklepení, ve kterém se nejen promítají filmy o proměnách Národního parku České Švýcarsko.

Návštěvníci tam najdou třeba i simulovaný rybí přechod a historickou sklářskou pec. K vidění tam jsou i ukázky práce archeologů nebo třeba tradiční sněžnice.

Poslechněte si celý rozhovor a nechte se inspirovat – třebas k víkendovému rodinnému výletu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.