Na 1 500 vojáků trénuje v Doupovských horách střelby, taktický výcvik i přežití

12. květen 2016
Informace ze severu Čech , Informace ze severu Čech
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Na 1 500 vojáků trénuje v Doupovských horách střelby, taktický výcvik i přežití

Doupovské hory na hranici Karlovarského a Ústeckého kraje obsadilo na 1.500 vojáků. Příslušníci 4. brigády rychlého nasazení tam v rámci jejich letošního největšího cvičení trénují střelby i přežití. Právě 4. brigáda je součástí rychlých sil Severoatlantické aliance a její vojáci se účastní také zahraničních misí.

„Zde na Plešivci je 42. mechanizovaný prapor z Tábora. Jsou to vojáci, kteří zde procvičují střelbu z ručních zbraní,“ popisuje mluvčí 4. brigády rychlého nasazení Milan Němec.

Střelbu na Doupově cvičí i odstřelovači. „Právě jsem střílel na vzdálenost 730 metrů. Účinný dostřel této pušky je ale přibližně 800 metrů,“ konstatuje jeden z odstřelovačů.

„Čeká nás Kompletní příprava – přežití za ztížených podmínek, bojové střelby nejen z ručních zbraní, ale i z různé bojové techniky. Lidé v okolí asi budou moci slyšet střelbu ve dne i v noci,“ dodává Milan Němec.

Vojenské cvičení trvá celkem 14 dnů, vojáci opustí výcvikový prostor až 20. května.

autor: bach
Spustit audio