Most letos vykoupí byty za 30 milionů korun. Nabídne je lékařům nebo strážníkům
27. únor 2025 08:46
Most bude i v letošním roce pokračovat ve výkupech bytů v problémových částech města. Snaží se tím bránit spekulacím s byty a byznysu s chudobou.
Od roku 2019 městská společnost Mostecká bytová vykoupila celkem 128 bytů za 115 milionů korun.
Podle primátora Marka Hrvola z hnutí ProMost se letos bude výkup bytů soustředit na oblasti, jako jsou třeba třída Budovatelů, ulice M. G. Dobnera nebo bloky 525 a 518.
Vykoupené byty nabízí Most například pracovníkům města, strážníkům městské policie nebo lékařům, kterých je ve městě nedostatek.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
OVĚŘOVNA: Přední disidenti jako spolupracovníci StB? ‚Seznam není pravý, byli naopak sledovaní,‘ říká historik
-
Zaorávání toxických látek z odpadů do zemědělské půdy, popisuje v interní zprávě novou hrozbu vnitro
-
Ukrajina jako přidružený člen Unie? Jde o symboliku a politický signál, ale je to nedomyšlené, říká politolog
-
Tým Havlovy knihovny navrhuje stažení výpovědí a nabízí Havlové spolupráci. Chtějí konec Sedláčka