Ministr vnitra pochválil starostku Obrnic za integraci nepřizpůsobivých

12. prosinec 2011

Obrnice na Mostecku navštívil ministr vnitra Jan Kubice. Přijel přesvědčit o tom, jak se tam lidem žije. Velkou část obyvatel dvoutisícové obce tvoří Romové. Díky vzájemné spolupráci se ale v Obrnicích vyhnuli napětí a nepokojům, které na podzim propukly na Šluknovsku.

Ministr Jan Kubice si prohlédl důkladně celé dvou a půl tisícové Obrnice. Na vedení obce pěl jen samou chválu a pozvedl rozdíly mezi Obrnicemi a obcemi ve Šluknovském výběžku. Zatímco Obrnice se rozhodly koupit volné domy a na vlastní náklady je opravit, ostatní města je prodala.

I když Obrnice prošly za posledních šest let výraznými změnami, někteří lidé je dodnes neocenili. Jiní si naopak život v obci pochvalují.

Starostka Obrnic Drahomíra Miklošová si návštěvy ministra považuje, protože ocenil její dlouholetou práci: „Situace se tady zklidnila a opravdu se tady po šesti letech se tady, v uvozovkách, dá, v rámci možností, žít bez obav a problémů...“

Obrnice mají před sebou ještě velké plány, chtějí například terénní pracovníky nebo nízkoprahové centrum pro děti a mládež.

autor: Eva Holá
Spustit audio