Městská policie v Jirkově marně shání psovody. Má jen jednoho a potřebuje čtyři

9. březen 2017
Psovod jirkovské městské policie Roman Mühl

Městská policie v Jirkově na Chomutovsku potřebuje čtyři psovody, do každé směny jednoho. Podařilo se zatím sehnat prvního, který se svým psem obchází okrajové části města. I když vystřídal už několik zaměstnání, práci psovoda si chválí a říká, že by neměnil.

Psovodem člověk musí být stále, ne jen ve službě. „Pes není jako služební zbraň, která se po skončení služby odevzdá. O psa se musíte starat pořád. Potřebuje dlouhé procházky, výuku a hry – i ve volnu,“ konstatuje psovod jirkovské městské policie Roman Mühl.

Podle ředitelky městské policie v Jirkově Marty Bendové je v podstatě nemožné sehnat do služby čtyři psovody. „Plánujeme, že bude do každé služby jeden psovod. Je to těžké – asi hlavní problém je ta časová náročnost, a to, že se člověk musí i ve svém volnu starat o psa.

Strážníci potřebují služební psy, kteří by prohledávali nepřístupné prostory a pomáhali při hlídkové činnosti.

Jirkovská městská policie chce, aby psovodi působili preventivně například v sociálně vyloučených lokalitách nebo v zahrádkářských koloniích. Zájemce o práci psovoda nemusí platit žádný kurz – všechno hradí město.

autor:Jan Beneš