Město Ústí nad Labem získalo na Doběticích pozemky, které by měly řešit nedostatek parkovacích míst

Předzahrádky panelových domů na sídlišti v Doběticích

Město koncem loňského roku koupilo necelý hektar pozemků na okraji sídliště Dobětice. Zaplatilo za ně zhruba 1,75 milionu korun.  

Radní města dali peníze na nákup obvodu Severní Terasa z rezervy. Právě obvod má pozemky svěřené do péče. Podle starosty Jaroslava Šimanovského za hnutí ANO město o tyto plochy mezi loukami a paneláky stálo zhruba 20 let.

Transakce se podle něj podařila během zhruba tří týdnů od doby, kdy se starosta dověděl, že celkem jedenáct majitelů pozemků prodává prostřednictvím realitní kanceláře.

Jde o 8 455 metrů čtverečních, tj. necelý hektar. Jeden metr čtvereční stál zhruba 206 korun. Šlo o pozemky zapsané v katastru buď jako orná půda nebo ostatní plochy.

Obvod by tam podle starosty Šimanovského chtěl udělat propojku mezi dvěma souběžnými ulicemi Brandtova a Poláčkova: „Na konci Brandtovy ulice, bychom chtěli otevřít takzvanou točnu a spojit ji s Poláčkovou ulicí. Ve vytvořené spojnici bychom pak postavili pravděpodobně šikmá stání,“ popsal situaci.

Zda je to podle územního plánu reálné, chce ještě příští týden starosta s příslušnými odbory magistrátu. Podle územního plánu jde o plochy smíšené obytné městské, kde je možné budovat nezbytnou dopravní infrastrukturu.

Pozemek na Doběticích k vybudování parkovacích míst
Spustit audio
autoři: Gabriela Hauptvogelová, Redakce ČRo Sever

Související