Lyžařská sezóna v Ústeckém kraji skončila, provozovatelé ski areálu už nepočítají se znovuzahájením provozu

22. únor 2024 14:20

Výkyvy teplot, časté dešťové srážky a výrazné oteplení na počátku února. To jsou hlavní důvody, proč provozovatelé lyžařských areálů v Ústeckém kraji nejsou s končící zimou spokojeni. Provoz ukončili už všude.

Téměř všichni hodnotí končící zimu jako katastrofickou. Podle jednatele ski areálu Klíny na Mostecku Josefa Dlouhého byl sice vlek v provozu jen dva měsíce, návštěvnost ale byla vysoká. Sezónu proto, jako jediný z provozovatelů ski areálů, hodnotí s uspokojením.

V Telnici na Ústecku také měli vleky v provozu podobný počet dní jako při minulé sezóně. Jednatel areálu Ivan Soukup ale optimistický není.

„V podstatě stejně jako loni, jenže loni byly krásný dny, kdy bylo pod nulou, tak bylo i v týdnu lidí plno. Letos jsme sice v lednu jezdili, ale pořád pršelo a bylo hnusně, tak byla slabá návštěva,“ shrnul Soukup. Podle něj proto byla letošní zima nehorší za posledních 10 let.

Většina ski areálů v Ústeckém kraji si na sebe nevydělala

Ztrátová bude končící sezóna v lyžařském areálu v Horním Podluží na Děčínsku. Provozovatelem je tam obec. Nezávislý starosta Petr Hoření zhodnotil sezónu stejně jako ostatní provozovatelé malých ski areálů.

„Letošní sezóna byla katastrofická – jezdili jsme jen devět dní. Loni jsme měli ještě to štěstí, že jsme stihli jarní prázdniny na Děčínsku, ty nám letos také utekly. Jsme hluboce v mínusu, pro nás je to nejhorší sezóna za 20 let,“ konstatoval Hoření.

Provozovatelé areálů se shodují na tom, že i kdyby ještě přišlo ochlazení, umělé zasněžování už se na konci sezóny nevyplatí. Neplánují ho proto nikde v Ústeckém kraji.

autor: Jan Beneš
Spustit audio

Související