Letošním Zlatým Ámosem se stal učitel zeměpisu z Lovosic

Dominik Simon, učitel zeměpisu, dějepisu a informatiky v Lovosicích na ZŠ A. Baráka se stal nejoblíbenějším učitelem roku 2023, získal titul Zlatý Ámos.

„Učím teprve pátým rokem, takže bych řekl, že stále začínám. Vystudován mám zeměpis a základy společenských věd, učím ale i informatiku a částečně i dějepis,“ představuje se letošní Zlatý Ámos.

Co ho vedlo k tomu, že začal studovat školství? Mají to muži – učitelé ve své kariéře snazší než učitelky? Jak se dá z nudného učiva udělat něco, co žáci přijmou s pozorností? A jak ho popsali na přihlášce do soutěže jeho žáci? Poslechněte si celý rozhovor z přiloženého audiozáznamu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.