Kupte si šperk na charitativním bazaru v Mostě. Pomůžete tamnímu Dobrovolnickému centru

3. říjen 2017
Charitativní bazar šperků v Mostě

Diakonie v Mostě v září vyzvala veřejnost k darování starých šperků a módních doplňků. Do sídla Dobrovolnického centra tak lidé začali nosit stovky náušnic, řetízků, přívěsků a jiných kousků. Kromě toho se ve skladu hromadily šátky a kabelky. Pracovníci Diakonie vše vyčistili, pověsili na stojany a dnes (3.10.) vše nabídli v rámci charitativního bazaru ve svém sídle v Business centru na třídě Budovatelů. Výtěžek bazaru pomůže Dobrovolnickému centru.

„Chodila jsem nejdřív k nim do rodiny, tam byly docela špatné podmínky, tak jsem si pak toho chlapce brala domů. Chodili jsme na procházky, povídali jsme si,“ vypráví dobrovolnice Jan Gombová z Mostu, jak si brala domů 13letého chlapce ze sociálně slabé rodiny, aby ho v první řadě doučovala a trávila s ním čas.

A co jí vedlo k tomu, věnovat se cizímu dítěti ve svém volném čase? Jana Gombová odpovídá stručně: „Předat něco ze sebe.“

Právě na podporu dobrovolnictví se dnes konal v Mostě charitativní bazar šperků, které lidé darovali během září místní Diakonii.

Podle vedoucí dobrovolnického centra Květuše Hradecké lidé v září přinesli skutečně velké množství šperků: „Je pravda, že jsme to nepočítali. Zapojily se ale i úřady, spolupracující organizace, zapojili se jednotlivci, přišlo několik starších dam, které nám přinesly své poklady… Všem bychom chtěli moc poděkovat, že nám přispěli do sbírky – sešly se nám opravdu pěkné kousky.“

Dobrovolnické centrum chce prostřednictvím charitativního bazaru šperků vybrat peníze na svůj provoz. „Doufáme, že to bude částka, abychom měli na energie, na nájem, na tiskárnu, na papíry do ní… Co nás nejvíc stojí, to jsou výpisy z rejstříku trestů, které dobrovolníkům proplácíme,“ upřesňuje Hradecká.

U šperků nejsou cenovky – kdo si něco vybere, vhodí na konci u východu do velké zavařovací sklenice tolik, kolik uzná za vhodné.

Monika Pilařová pracuje v kanceláři přes chodbu, do kasičky hází více než 200 korun: „Asi jako každá žena mám ráda šperky. Vybrala jsem si kolem patnácti kusů – náramky, řetízky, náušničky. Navíc to má smysl, protože tím pomohu dobrovolníkům.“

Co se nepodařilo prodat dnes, nabídnou pracovníci Dobrovolnického centra 19. října v obchodním centru Central v Mostě v rámci prezentace neziskových organizací.

autor:Jan Beneš