Kostýmy z pohádkového seriálu Arabela můžete vidět v Děčíně

12. leden 2015

Chtěli jste být jako děti alespoň na chvilku králem, královnou, nebo princeznou? Tohle přání si můžete splnit alespoň teď - na nejnovější výstavě děčínského oblastního muzea.

Část přízemí děčínského oblastního muzea se proměnilo v pohádkovou říši. Je tam 42 šatů krále, královny i obou princezen a dalších kostýmů ze seriálu Arabela, kterou před 35 lety natáčela Československá a později pokračovala Česká televize.

Můžete si prohlédnout krásné róby, které jsou zčásti dílem Theodora Pištěka. V druhém televizním seriálu kostýmy je navrhovala jeho dcera. Za zhlédnutí stojí i další artefakty.

Výstavu kostýmů a dalších rekvizit z televizních seriálů Arabela a Arabela se vrací si můžete v Oblastním muzeu v Děčíně prohlédnout až do konce února.

autor: Josef Suk
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová