Kořeny některých stromů U Nových lázní v Teplicích napadla houba. Město je nechalo pokácet

31. červenec 2025 09:37

Na šanovském okruhu v Teplicích nechalo město tento týden pokácet několik rizikových stromů. Podle mluvčí teplického magistrátu Adiny Sedlákové dendrolog zkontroluje i ostatní listnáče v parčíku v ulici U Nových lázní. V polovině července tam jeden strom spadl.

Tahové zkoušky tento týden ukázaly, že čtyři stromy jsou nebezpečné. Město je nechalo bezprostředně poté pokácet. U dalších dvou prověřuje, jestli vydrží až do období vegetačního klidu. Mají poškozené kořeny, které napadla houba, nejspíš při opravách sítí nebo ulice.

Odbor životního prostředí teď nechá zkontrolovat i další stromy na šanovském oválu.

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat