Kořeny některých stromů U Nových lázní v Teplicích napadla houba. Město je nechalo pokácet
31. červenec 2025 09:37
Na šanovském okruhu v Teplicích nechalo město tento týden pokácet několik rizikových stromů. Podle mluvčí teplického magistrátu Adiny Sedlákové dendrolog zkontroluje i ostatní listnáče v parčíku v ulici U Nových lázní. V polovině července tam jeden strom spadl.
Tahové zkoušky tento týden ukázaly, že čtyři stromy jsou nebezpečné. Město je nechalo bezprostředně poté pokácet. U dalších dvou prověřuje, jestli vydrží až do období vegetačního klidu. Mají poškozené kořeny, které napadla houba, nejspíš při opravách sítí nebo ulice.
Odbor životního prostředí teď nechá zkontrolovat i další stromy na šanovském oválu.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
,Bromance‘ na odpis? Trump Netanjahua zkritizoval kvůli Libanonu, vztah jim to ale narušit nemělo
-
Exnáměstek hejtmana a dalších devět stíhaných uzavřeli dohodu v kauze ‚ohnutých‘ zakázek
-
Zeman je kronikou století, Řád bílého lva má mít, míní Vondráček. Výborný: Není to odměna za volby
-
Turnaj v Mexiku, ale ne pro Mexičany. Desetitisíce za vstupenku nezaplatíme, zlobí se domácí fanoušci