Kořen ženšenu už celá tisíciletí léčí všelijaké neduhy a bolístky

1. únor 2019

Ženšen je oblíbený po celém světě díky svým univerzálním léčivým účinkům. Používá se tisíciletí a pro své účinky se stal doslova bylinkářskou legendou.

Zřejmě k tomu přispělo i to, že v Číně se původně po staletí pěstoval jen pro panovníka a na místech, kam měli běžní lidé vstup zakázán.

Kořen této rostliny přispívá k odolnosti organismu, pomáhá při únavě a stresu a celkově osvěžuje tělo. Poradí i s hojením ran.

Zapomenout bychom neměli ani na jeho působení na hormonální aktivitu – u mužů i u žen. Pánové jistě ocení jeho dobrý vliv na erekci a celkové zlepšení sexuálních funkcí.

Logo

Saponiny obsažené v ženšenu zvýší váš fyzický i duševní výkon. Zlepšuje paměť i schopnost učení. Bylinné látky vněm obsažené dokonce obnovují paměťové buňky. Má antioxidační a protizánětlivé účinky. Tlumí chronické záněty, alergie, bolest a zároveň chrání před viry.

Díky všem těmto pozitivním účinkům užívají ženšen lidé po celém světě k dosažení dlouhověkosti.

Pojďme si tedy přichystat ten zázračný ženšenový čaj. Jak na to? 2 plátky ženšenového kořene zalijte 5 decilitry vroucí vody a nechte asi 10 minut vařit. No, a teď už stačí přidat sáček vašeho oblíbeného čaje a zdravý nápoj je na světě! Popíjejte ho spíš dopoledne, abyste večer dobře usnuli.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.