Kašel, závrať, bolest v krku i průjem. Iva Hüttnerová poradí, jak na ně

Trápí vás kašel? Uvařte si kaši z jednoho dílu cibule, jednoho dílu jablek a přidejte med. Zdravou kašičku pojídejte během dne.

Večer si zase zkuste uvařit skořicový čaj, dochuťte ho citronem a medem a popíjejte před spaním. Trpíte závratí? Pomoci vám může šťáva z jitrocele a med. Průjem bezpečně zastaví odvar ze sušených borůvek. Proti zánětu v hrdle přikládejte horkou vařenou cibuli pod chodidla. Potí se vám ruce? Omývejte je několikrát denně v odvaru z šalvěje nebo tymiánu a vlažný šalvějový čaj také popíjejte. Zkuste to sami a uvidíte.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.