Jezte jahody. Působí blahodárně na vlasy, pleť i kosti

15. květen 2024

Malá, červená a hlavně zdravá pochoutka – to jsou jahody. Nejlepší jsou samozřejmě čerstvé. Čím vším mohou našemu tělu prospět?

Jahody obsahují opravdu velké množství antioxidantů, tolik důležitých pro ochranu buněk. Mají v sobě kyselinu jablečnou – přírodní bělidlo zubů. A jestli potřebujete dostat do těla pořádnou dávku vitamínu C, není nic snazšího, než si dát misku jahod.

Zatímco si pochutnáváte na sladkých jahodách, posilujete imunitní systém. A jestli máte suché a poškozené vlasy, nechte pro jednou stranou chemii a zkuste rozmačkané jahody smíchat s tea tree olejem a použít je jako masku.

Dopřát si můžete i jahodovou pleťovou masku. Rozmačkejte jahody, asi 10 dkg, přidejte lžičku smetany a lžičku olivového oleje a ještě lžičku solamylu. Všechno smíchejte a naneste na čistou pokožku. Nechte působit půl hodiny, pak masku opláchněte.

Mangan v jahodách je důležitý pro tvorbu krve, pro růst a pevnost kostí. Jak člověk stárne, kosti jsou pomalu křehčí a křehčí, pokud je ale chcete udržet zdravé a silné delší dobu, jezte jahody.

Zrníčka jahod mohou dráždit střeva, tak na to pozor. A pokud vám po jejich konzumaci naskočí kopřivka, jste na ně zřejmě alergičtí, tak se jim raději pro příště také vyhněte.

autor: Eva Bucharová | zdroje: ovoce-a-zelenina.zdrave.cz , www.dama.cz
Spustit audio

Související