Jak vycídit křišťálový lustr, vázy a sklenice? Účinky prášku do pečiva vás překvapí

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Křišťálový lustr (ilustrační foto)

Máte doma křišťálový lustr? I ten musí jednou za čas projít údržbou. Důkladně ho oprašte a omyjte studenou vodou nebo studeným čajem, protože teplá voda bere křišťálu lesk. Ostatní skla vyleštěte kašičkou z prášku do pečiva a vody.

Do starých, zašlých váz na květiny nalijte roztok soli a octa a nechte den stát. Zamaštěné skleněné nádoby naplňte pohankou, která mastnotu vsákne.

A jestli jste při úklidu nějakou sklenici nebo vázu rozbili, nic si z toho nedělejte. Můžete ji slepit vodním sklem. Jen jednotlivé střepy musíte nejdříve pořádně nahřát.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.