Jahody. Sezónní ovoce, které chutná a má blahodárný vliv na naše zdraví

Jahodové knedlíky, kynuté koláče, bublanina nebo domácí zmrzlina. To všechno jsou pochoutky z čerstvých jahod, bez kterých se přelom jara a léta nikdy neobejde.

Toto oblíbené sezónní ovoce ale není jenom delikátní, je také velice zdravé. Jahody pomáhají při překyseleném žaludku, při chudokrevnosti, revmatismu, dně nebo proti žlučovým, ledvinovým a močovým kamenům. Navíc jsou dobré pro posílení srdce i nervů a dokonce jsou vhodným ovocem při dietě.

A věděli jste, že obsahují více vitamínu C než citron? Jahody jsou zkrátka voňavý a lahodný zázrak přírody. Tak si je nezapomeňte dopřát.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.