Inspirací pro hlavní roli ve filmu Zbožňovaný byl můj dědeček, přiznává scénárista Petr Kolečko

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Petr Kolečko

Petr Kolečko je člověk, který má rád výzvy. Do podvědomí diváků se nejvíce dostal díky seriálu Most z roku 2019 či Osada z roku letošního. Nyní do kin přichází nový film Zbožňovaný, jehož je režisérem i scénáristou zároveň.

Po úspěšném seriálu Most, který vzbuzoval velké vášně a postupně se stal společenským fenoménem, nyní přichází Petr Kolečko s komedií Zbožňovaný, která má opět hvězdné obsazení.

Seriál z dílny režiséra Jana Prušinovského (první zleva) a scénáristy Petra Kolečka se stal nejsledovanějším komediálním seriálem České televize poslední doby

V hlavní roli atraktivního pediatra, chystajícího se do důchodu, se představí oblíbený Jiří Bartoška. Mimo něj se můžeme také těšit na Zuzanu Kronerovou, Ivanu Chýlkovou nebo Jiřího Langmajera, stálici v Kolečkových projektech.

Člověk se u filmu pobaví, ale i dojme a každý si může porovnat své vlastní životní hodnoty. „Je tam více emocí a tím, jak jsem starší, tak se mi tam vkrádá i téma rodiny,” vysvětluje Kolečko. Inspirací pro postavu lékaře mu přitom byl jeho vlastní dědeček.

Oficiální premiéra filmu se chystá na čtvrtek 23. září 2021, ale již den předem jsou plánované i předpremiéry v multikinech po celé České republice a Ústí nad Labem není výjimkou.

Úspěšný režisér na sebe v rozhovoru prozradil, že nyní rád lepí modely, co ho ale čeká dál? Nejen to se dozvíte z audiozáznamu celého rozhovoru.

autoři: Stanislava Brádlová , Deborah Domecká
Spustit audio