Indiánská vesnička Rosehill v Růžové má o letních prázdninách otevřeno každý den

30. červen 2023

Rosehill – to je název indiánské vesničky v Růžové na Děčínsku. V tamních týpí si můžete jednak prohlédnout, jak asi domov indiánů vypadal, jednak v nich můžete i po domluvě přespat.

V týpí se dá rozdělat oheň, proto je možné v něm přespat za každého počasí. Jen spacák a karimatku si ale musíte vzít vlastní.

Ve všední dny mají pro návštěvníky indiánské vesničky připravený program – můžete si tam třeba vyrobit náramek, čelenku nebo lapač snů a užít si s indiány všelijaké soutěže.

Každou prázdninovou sobotu se pak v Rosehill hraje divadlo s indiánskou tématikou – zváni jsou všichni, a to i bez předchozího objednání.

Posechněte si rozhovor s náčelníkem Četanem. Dozvíte se například, jaké ve vesničce učí písně a tance nebo na které výlety a vycházky můžete při svých prázdninových výletech z Rosehill vyrazit.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.