I přes velké sucho a nedostatek vody si můžete bazén ohleduplně napustit. Jak na to?

Léto, bazén, koupání (ilustrační foto)
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Léto, bazén, koupání (ilustrační foto)

Velké sucho působí nedostatek pitné vody. Některé obce už proto musely přistoupit k úsporným opatřením. Přesto existuje jednoduché a ohleduplné řešení, jak si bazén vodou napustit.

Velké Březno už například vyzvalo obyvatele k šetrnému využívání pitné vody.

„Protože provozujeme vlastní vodovody a kanalizace – vlastníme tedy vodní zdroje, vyrábíme si vodu a tu sami prodáváme a distribuujeme občanům. V současnosti se situace ta, že většina zdrojů pitné vody, které máme, je omezena zhruba na polovinu. Nemáme vydaný úplný zákaz, ale dali jsme žádost, aby v případě, kdy bude některý z občanů napouštět bazén, na to předem upozornil a domluvil se se správcem vodovodu. Chceme tak předejít tomu, aby v situaci, kdy je té vody nejméně, nestrhnul vodovod tak, aby ostatním pak netekla voda,“ vysvětluje starosta Velkého Března Karel Jungbauer.

Naštěstí pro ty, kteří se rádi v horkých dnech svlažují v bazénech, existuje alternativa.

„Všichni obyvatelé námi provozovaného území, ať Ústeckého, tak Libereckého kraje, mají možnost se na nás obrátit a zažádat si na našem zákaznickém centru o cisternu, která jim vodu do jejich bazénu přiveze,“ nabízí ředitelka komunikace a marketingu Severočeských vodovodů a komunikací Iveta Kardianová a dodává: „Je to ohleduplnější jak vůči sousedům, tak výhodnější pro zákazníka – ten platí jen vodné, stočné neplatí.“

Spustit audio
autor: Michael Kliment

Související