I přes velké sucho a nedostatek vody si můžete bazén ohleduplně napustit. Jak na to?

Léto, bazén, koupání (ilustrační foto)
Léto, bazén, koupání (ilustrační foto)

Velké sucho působí nedostatek pitné vody. Některé obce už proto musely přistoupit k úsporným opatřením. Přesto existuje jednoduché a ohleduplné řešení, jak si bazén vodou napustit.

Velké Březno už například vyzvalo obyvatele k šetrnému využívání pitné vody.

„Protože provozujeme vlastní vodovody a kanalizace – vlastníme tedy vodní zdroje, vyrábíme si vodu a tu sami prodáváme a distribuujeme občanům. V současnosti se situace ta, že většina zdrojů pitné vody, které máme, je omezena zhruba na polovinu. Nemáme vydaný úplný zákaz, ale dali jsme žádost, aby v případě, kdy bude některý z občanů napouštět bazén, na to předem upozornil a domluvil se se správcem vodovodu. Chceme tak předejít tomu, aby v situaci, kdy je té vody nejméně, nestrhnul vodovod tak, aby ostatním pak netekla voda,“ vysvětluje starosta Velkého Března Karel Jungbauer.

Naštěstí pro ty, kteří se rádi v horkých dnech svlažují v bazénech, existuje alternativa.

„Všichni obyvatelé námi provozovaného území, ať Ústeckého, tak Libereckého kraje, mají možnost se na nás obrátit a zažádat si na našem zákaznickém centru o cisternu, která jim vodu do jejich bazénu přiveze,“ nabízí ředitelka komunikace a marketingu Severočeských vodovodů a komunikací Iveta Kardianová a dodává: „Je to ohleduplnější jak vůči sousedům, tak výhodnější pro zákazníka – ten platí jen vodné, stočné neplatí.“

Spustit audio
autor: Michael Kliment

Související