Hřensko připravuje otevření Edmundovy soutěsky

20. květen 2026 08:50

Hřensko na Děčínsku se intenzivně připravuje na otevření Edmundovy soutěsky. V ní obec provozuje plavbu po lodičkách.

V současnosti se mohou návštěvníci svézt na pramicích jen v sousední, Divoké soutěsce. Nad Edmundovou soutěskou Správa národního parku České Švýcarsko ještě zajistí nestabilní skalní masiv.

Podle starostky Kateřiny Horákové ze sdružení Soutěsky věc veřejná, věc neprodejná, by se mohli první turisté svézt na lodičkách v Edmundově soutěsce na začátku června.

Také letos budou smět do soutěsky v omezeném počtu a s průvodcem – podle Horákové se ale bude jednat o víc lidí, než tomu bylo loni.

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat