Hlavní tah mezi Mostem a Žatcem se v Žiželicích na téměř dva roky uzavře. ŘSD tam bude stavět obchvat

15. květen 2024

Téměř dva roky budou silničáři stavět obchvat Žiželic u Žatce. Stavba od 16. května uzavře průjezd po silnici I/27 z Mostu do Žatce. Termín uzavírky se podle informací obecního úřadu posunul. Původně měla být silnice neprůjezdná už od 15. května.

Žiželice jsou v údolí potoka a hlavní tah přes obec vede prudkými zatáčkami. Právě tuhle silnici Ředitelství silnic a dálnic nahradí. Z obou směrů tak budou Žiželice odříznuté – povede do nich jen jedna menší přístupová silnice směrem od Hořetic. Veškerá tranzitní doprava musí jet jinudy.

Vozidla do šesti tun, tedy osobní auta a menší nákladní vozy, budou využívat silnici II/250 přes Staňkovice. Doprava nad šest tun bude muset jet po dálnici D7 až ke Slanému, pak po dálnici D6 k Jesenické křižovatce, kde se znovu napojí na silnici I/27.

Přes Žiželice jezdí také tři linky Dopravy Ústeckého kraje. Po dobu stavby obchvatu tam ale bude jezdit jen jedna. Linka číslo 732 ze Žatce do Chomutova nepojede ze Žatce přes Velichov, ale přes Hořetice, odkud do Žiželic zajede a zase se v Hořeticích vrátí na původní trasu.

Linka 731, která jezdí k průmyslové zóně Triangel a linka 733 ze Žatce do Mostu se Žiželicím úplně vyhnou. Pojedou přes Staňkovice kolem Trianglu. 731 se vrátí do Žatce, 733 pojede na Velemyšleves a dál po původní trase. Do Žiželic se dá dostat ještě vlakem.

Spustit audio

Související