Hit letošního léta? Rychleschnoucí ručník

Praktický a užitečný výrobek, který je na trhu novinkou a skvěle se hodí pro letní dny, je rychleschnoucí ručník nebo osuška. Při sportu nebo na pláži se tyto ručníky opravdu osvědčují.

Princip fungování je takový, že syntetické mikrovlákno, z kterého je ručník vyrobený, pohltí velké množství vody. Po vyždímání tento materiál rychle schne. Když si představíte speciální sportovní trička na běh nebo na zahřátí, tak zhruba z podobného materiálu je i ručník.

Výhody rychleschnoucího ručníku

osuší vás, i když je mokrý
rychle schne
je skladný, snadno se složí do velmi malého balíčku
šikovné poutko umožní nosit jej s sebou připevněný na ruce nebo rychlé sbalení
na výběr různé rozměry a velikosti
žádná závratná cena

Jaké jsou rozdíly mezi obyčejným a rychleschnoucím ručníkem, ceny, i jak se o rychleschnoucí ručník starat, abyste ho nezničili, to se dozvíte z přiloženého audiozáznamu.

autor: Veronika Dašková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...