Glosa M. K.: Když v tunelu mizí zákony...

4. prosinec 2017

Určitě jste si všimli, že se u nás na severu dějí takové divné věci, které jinde nevidíte. Sever Čech je magický a lidem z jiných regionů chvíli trvá, než si na naše zákonitosti zvyknou.

Posledním případem je tunel Panenská na dálnici D8, ve kterém asi straší. Vjedete do něj, a cokoliv se tam stane, zůstane navždy skryto. Normální svět zase začíná, až když tajemný tunel opustíte. To už jste totiž „v zemi krále Miroslava“, kam jezdíme nakupovat.

Prostě jedete tím tunelem, kde je osmdesátka, kterou hlídá radar, jedete třeba 200 za hodinu, a ono nic. Pokuta za překročení rychlosti nepřijde, protože v tunelu všechno zmizí. Postaraly se o to úřady – nemůžou se totiž dohodnout, kdo by měl data z radaru zpracovávat.

Rychlá jízda krušnohorským tunelem proto není pokutována. Je to ale dobře – když spěcháme tím tunelem do Německa podívat se, jak vypadá svět, který je ještě v pořádku, většinou na to každý z nás šlápne.

Tak ať vám ten adventní glühwein chutná, přátelé!

autor: mkt
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová