Glosa M. K.: Když v tunelu mizí zákony...

4. prosinec 2017

Určitě jste si všimli, že se u nás na severu dějí takové divné věci, které jinde nevidíte. Sever Čech je magický a lidem z jiných regionů chvíli trvá, než si na naše zákonitosti zvyknou.

Posledním případem je tunel Panenská na dálnici D8, ve kterém asi straší. Vjedete do něj, a cokoliv se tam stane, zůstane navždy skryto. Normální svět zase začíná, až když tajemný tunel opustíte. To už jste totiž „v zemi krále Miroslava“, kam jezdíme nakupovat.

Prostě jedete tím tunelem, kde je osmdesátka, kterou hlídá radar, jedete třeba 200 za hodinu, a ono nic. Pokuta za překročení rychlosti nepřijde, protože v tunelu všechno zmizí. Postaraly se o to úřady – nemůžou se totiž dohodnout, kdo by měl data z radaru zpracovávat.

Rychlá jízda krušnohorským tunelem proto není pokutována. Je to ale dobře – když spěcháme tím tunelem do Německa podívat se, jak vypadá svět, který je ještě v pořádku, většinou na to každý z nás šlápne.

Tak ať vám ten adventní glühwein chutná, přátelé!

autor: mkt
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...