Fotbalisté Slovanu Liberec a štíhlá linie

17. leden 2013

Nabrali jste o svátcích nějaké to kilo navíc? Pak buďte rádi, že se neživíte třeba hraním fotbalu. To byste za nadváhu mohli dostat i pokutu. Ta hrozí třeba fotbalistům prvoligového Liberce.

Těsně po Novém roce začala v drtivé většině klubů náročná kondiční příprava s jediným cílem - co nejlépe se připravit na jarní část Gambrinus ligy, která startuje už 23. února. Do zimní přípravy vstoupili hráči po vánočních svátcích odpočinutí a někteří možná o nějaké to kilo těžší.

„Někdo je náchylnější, tak třeba přibere nějaké to kilo, někdo se ani nemusí hlídat a je v pohodě. Ale hráči měli doma tréninkové plány, tak se jich drželi. Pokud jsem si všimnul při kontrole, tak byli všichni v normě. Tak buď jim cukroví nechutnalo nebo jedli málo.“ přemítá liberecký trenér Jaroslav Šilhavý.

Stravovací morálka v jeho týmu bývá pod přísnou kontrolou. Hráčům, kteří výrazně přiberou, hrozí dle smlouvy pokuty a jak uvádí trenér Šilhavý, následný hubnoucí program není žádná selanka: „Bylo by to pro ně drahý – byli jsme domluvení a oni souhlasili, tak by jim hrozil finanční postih. Pak by měli lhůtu na to, aby to shodili...“

A jak kalorickým svodům odolávali sami fotbalisté? „Musím říct, že tenhle rok jsem se hodně držel – i jsem něco zhubnul, takže pro mě dobrý. Jinak Vánoce jsem trávil s rodinou na Moravě. Máme dvouměsíčního kluka, takže jsme si nadělili krásný dárek...“ usmívá se brankář Liberce Přemysl Kovář.

S cukrovím neměl problém ani jablonecký obránce Vít Beneš. „Cukroví nejím, tak jsem se hlídat nemusel... I ty prázdniny a dovolenou nepřibírám. Moc čas na oslavy nebyl...“ lituje Beneš, který trávil svátky s rodinou v Ústí nad Labem.

autor: Šárka Sudová
Spustit audio