Farmářské trhy na ústeckém Mírovém náměstí opět začínají fungovat

13. duben 2021 14:20
Informace ze severu Čech
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Do Ústí nad Labem se zase vrátily farmářské trhy

Vláda mírným rozvolněním protiepidemických opatření umožnila otevřít i farmářské trhy. 13. dubna se proto prodejci opět mohli sjet do Ústí nad Labem, kde se trhy na Mírovém náměstí pravidelně v úterý a ve čtvrtek konají.

„Těšili jsme se hodně, máme hodně zboží. Tak abychom to prodali. Máme macešky, zeleninovou sadbu, bylinky. Zatím jsem prodávala jen u domu, protože jsem na trh nemohla,“ konstatuje Sandra Hellichová, která na trhy přivezla výpěstky z Doksan u Litoměřic.

Do Ústí nad Labem se zase vrátily farmářské trhy

Miloš Nosek zase prodává ovoce a zeleninu z východních Čech, kde má jeho rodina sady a pole.

„Nejvíc asi ty hrušky, jablka a brambory. Nechápu, proč nás vlastně zavřeli, když to byl venkovní prodej. A jsme rádi, že je to zase otevřené,“ shrnuje.

Severočeské farmářské trhy otevřely po 10týdenní nucené pauze. Navázaly na opatření, která platila už v lednu. Dvoumetrové rozestupy mezi stánky a dostatek prostoru pro zákazníky.

Novinkou pro prodejce jsou povinné respirátory a testy na covid-19.

„Ne všichni dnes přijeli, nebo mohli přijet. Někteří si třeba našli mezitím i jiné zaměstnání, protože nikdo netušil, kdy se to opět otevře. Takže ta úplná síla prodejců tu bude tak od začátku května,“ myslí si Adam Weber, který trhy organizuje. Upozorňuje přitom také na to, že zatím chybí i prodejce vajíček a moštu – je totiž v karanténě.

Spustit audio

Související