Důvod k naději

Známá anglická bioložka Jane Goodallová působila v Africe i jako osobní sekretářka slavného paleontologa a antropologa Louise Leakeyho. Čím se tento vědec proslavil?

Autobiografii Jane Goodallové „Důvod k naději“ z produkce nakladatelství KAZDA můžete získat, pokud správně zodpovíte naši soutěžní otázku.

Své odpovědi posílejte na adresu planetarium@rozhlas.cz. Nezapomeňte přitom uvést své plné jméno a poštovní adresu, abychom věděli, kam případnou výhru poslat. Máte na to čas do neděle 21. srpna. Hodně štěstí!

Správná odpověď na minulou otázku

Jedna z větví Jantarové stezky vedla kolem nejvýznamnějšího moravského keltského oppida. O jaké oppidum se jedná, kde se jeho pozůstatky nacházejí a jak jsou asi staré?

Je to oppidum Staré Hradisko u obce Malé Hradisko na Prostějovsku. Ve své době to bylo významné středisko řemesel a obchodu, správní středisko a snad i jakési kultovní centrum. Podle nálezů to tam nejvíce žilo v mladší době laténské, na přelomu 2. a 1. století před Kristem.

Publikaci čtyř autorů „Jantarová stezka“ z produkce nakladatelství Academia od nás za správnou odpověď dostane pan Miroslav Lošťák z Karlových Varů. Gratulujeme!

kniha, čtenář, knihy, literatura

O soutěži

Každý měsíc hrajeme o hodnotnou novou knihu. Soutěžní otázku uslyšíte na konci každého pořadu a její znění najdete i na tomto místě. Knihu vyhraje ten z vás, jehož odpověď bude co nejpřesnější a nejúplnější (není-li stanoveno jiné kritérium). Správné znění odpovědi spolu se jménem výherce se dozvíte přímo v pořadu a také zde, na našem webu.

Úplná pravidla soutěže magazínu Planetárium

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová