Dům česko-německého porozumění v Rýnovicích chystá další knížky

24. září 2021

Vypravili jsme se do Domu česko-německého porozumění v Rýnovicích u Jablonce nad Nisou. Dům řídí Petra Laurin, která zároveň vede i Svaz Němců v regionech Liberec, Lužice-Severní Čechy, který prostory domu také využívá.

V Domě porozumění se koná řada kulturních a vzdělávacích programů, především těch zaměřených na historii regionu, a také se tu například pořádají jazykové kurzy.

Dům vydává i knížky, mezi nimi například drobnou publikaci Petry Laurin a jejich kolegů s názvem Humor Němců z Jizerských hor, která získala ocenění Kniha roku 2021 Libereckého kraje.

Jak Petra Laurin prozradila, v plánu už jsou další kníhy, které přiblíží historii a kulturu regionu, například nová kniha o Gustavu Ginzelovi.

Z Rýnovic to není daleko do saského Oibynu, kde se konalo společné jednání saské a české potravinové banky a budoucí spolupráci. Nejen o tom je poslední zářijové vydání magazínu Sousedé.

autoři: Veronika Kindlová , Richard Šulko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová