Drama až do konce. V baráži stále není jasno, kdo bude hrát extraligu

17. duben 2013

Hokejisté Liberce předvedli v zápase baráže o účast v příštím ročníku extraligy na ledě Chomutova takřka ideální obrat. V úvodu druhé třetiny ještě prohrávali 0:2, nakonec ale brali dva body za výhru 5:4 v prodloužení, a tím ještě více celou soutěž před jejím závěrečným kolem zdramatizovali.

„V kabině jsme si řekli, co potřebujeme hrát, aby ta naše hra konečně k něčemu vypadala, abychom se konečně odrazili od pomyslného dna – a začali jsme konečně předvádět hokej, který je účelný a úspěšný,“ říká autor vítězného gólu Liberce Radek Duda.

„Hlavně tak, abychom tenhle zápas zvládli a vyhráli a připravili se na poslední zápas, který bude klíčový pro všechny tři mančafty – kdo ten zápas vyhraje, příští rok si zahraje extraligu.“

V nejvýhodnější pozici je Chomutov. Ten má sice před posledním kole stejně bodů jako Mladá Boleslav a Liberec, ale s oběma celky má lepší vzájemnou bilanci, a tak mu k jistotě postupu stačí uhrát na ledě Olomouce alespoň bod.

Udržet se mezi elitou mohou Piráti i v případě prohry, ale to pouze tehdy, že druhý souběžně hraný zápas mezi Libercem a Mladou Boleslaví skončí výhrou jednoho z celků v základní hrací době.

Je nabíledni, že dramatičtější duel se odehraje pod Ještědem. Bílí Tygři si to rozdají se Středočechy o postup v přímém souboji.

„Osobně to vnímám tak, že je to něco nádherného. Všechno je otevřené, na zápas se těším, věřím, že u nás bude plný barák a fanoušci nás poženou dopředu. Pro každého hráče musí být svátek, že si tohle může zahrát. To jsou velké zápasy,“ těší se Radek Duda na páteční vyvrcholení dramatické baráže.

autoři: pka , tej
Spustit audio