Dopravní policisté po celém Česku měří rychlost – Speed Marathon 2025 začal

9. duben 2025 08:54

Dopravní policisté kontrolují 9. dubna dodržování rychlosti na stovkách míst celé republiky. Vytipovali je lidé, kteří se zapojili do letošního ročníku takzvaného Speed Marathonu. Jedno z kontrolních stanovišť je také v Teplicích.

Přímo v Teplicích lidé vybrali sedm míst, na která se podle nich mají policisti zaměřit. Třeba Pražskou ulici – na příjezdu od Bystřan do části Prosetice.

Další místa jsou po celém teplickém okrese. Většinou ve městech a obcích, ale také třeba na silnici I/27 v úseku u Střelné, kde platí 70 km/h. Policisté s radary střídají během dne jednotlivá stanoviště. S kontrolami začali v 5:30 a skončí až k večeru.

V Ústeckém kraji mají celkem 131 stanovišť – třeba ve Velemíně, Hřensku. Ludvíkovicích, Chrámcích Podbořanech, Tušimicích, na hlavních tazích a dálnicích nebo na několika místech přímo v Ústí nad Labem – mimo jiné i poblíž univerzity.

Speed Marathon 2024: 2166 doprvních přestupků za jeden den

Cílem preventivní akce je podle policie především snížit nehodovost a zvýšit bezpečnost na silnicích. Také proto se do výběru míst, kde řidiči často porušují předpisy příliš rychlou jízdou, mohl zapojit kdokoliv.

Speed Marathon se koná každý rok. Loni policisté v celé České republice zjistili při této jednodenní akci 2166 dopravních přestupků. Převažovalo překročení nejvyšší povolené rychlosti, které tvořilo téměř tři čtvrtiny zdokumentovaných přestupků. Policisté za ně uložili pokuty za víc než 3,5 milionu korun.

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat