Děčínská zoo zve na „Pastýřskou 50“ – sportovní odpoledne pro celou rodinu

14. březen 2017
Zoo Děčín zve na 1. ročník "Pastýřská 50"

V sobotu 18. března se bude v děčínské zoo konat 1. ročník recesistického retro závodu v běhu na běžkách bez sněhu s názvem „Pastýřská 50“. Tak prohledejte skříně, najděte staré oblečení, ze sklepa vydolujte vyřazené běžky hurá do zoo!

Soutěž připravila zoo ve spolupráci se spolkem Konkordia Děčín. „Půjde o sportovní odpoledne, kterého se může zúčastnit kdokoliv. Rádi na startovní čáře uvítáme jak děti, tak dospěláky. Nepůjde totiž ani tak o sportovní výkony a rekordy, ale především o prima odpoledne, při kterém se tak trochu vrátíme do starých časů a připomeneme si, jak se sportovalo v 80. letech minulého století,“ popsala mluvčí zoo Alena Houšková.

Hlavními rekvizitami tedy budou staré běžky i retro oblečení. Běžkařské vybavení bude možné si zapůjčit přímo v zoo, ale kdo bude chtít, může si donést i běžky vlastní.

„Chcete-li se zbavit starých běžek, které se vám už roky válí na půdě nebo ve sklepě, pak na této akci budete mít tu pravou příležitost. Pokud navíc ve skříních najdete i nějaké retro kousky oblečení, jako šusťákovky, kaliopky, návleky a čepice s kohoutem, pak můžete vyhrát i v soutěži o nej retro oděv,“ doplnila mluvčí.

Soutěžit se bude v několika kategoriích. Své běžkařské dovednosti budou moci ukázat jak muži, tak ženy nebo děti. Soutěžící čeká nejprve kvalifikační běh, který rozhodne o startovním pořadí v hlavním závodě. Nebudou chybět občerstvovací stanice na trati, ani tribuny s diváky.

Pastýřská 50

Pauzy mezi jednotlivými běhy bude možné vyplnit při doprovodných soutěžích. Vyzkoušet bude možné například hod sněhovou koulí, otočku na lyžích, hod hůlkou, nebo skok v přeskáčích do dálky.

Důležitou informací je, že se po soutěžících nebudeme chtít žádné startovné. Naopak! Všem, kdo se odhodlají soutěžit, dáme vstup do zoo zdarma,“ vysvětlila Houšková.

Vítězové jednotlivých kategorií se mohou těšit na pohár, medaili a poukaz na menu v Občerstvení Bamburger. Atmosféru retro odpoledne v zoo doplní DJ Míra z Domu dětí a mládeže Děčín, který bude pouštět hity 80. let.

„Pastýřská 50“ startuje v děčínské zoo v sobotu 18. března ve 14 hodin.

autor:Zoo Děčín