Děčín už vybral za přestupky řidičů v Markvarticích přes 2,5 milionu korun
9. prosinec 2025 12:42
Řidiči v Markvarticích u Děčína překročili během pěti měsíců více než 3500krát nejvyšší povolenou rychlost.
Pokuty inkasuje město Děčín, protože pro obec zajišťuje administrativu spojenou s přestupkovou agendou.
Do pokladny města tak přibylo přes 2,5 milionu korun. Podle mluvčího děčínského magistrátu Luďka Stínila naměřily radary v Markvarticích nejvyšší rychlost 108 kilometrů v hodině.
Děčín bude od ledna 2026 zajišťovat agendu spojenou s měřením rychlosti také sousednímu Huntířovu.
Výtěžek z pokut zůstane městu Děčín.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Borensteinovi jsem řekl, ať úplatek nedává.‘ Exšéf dopravního podniku Dvořák svědčí o Dozimetru
-
‚Korea lépe držela míč, my jsme se příliš naběhali.‘ Fotbalisté komentují úvodní porážku
-
Ministryni Mrázovou v Bílině fyzicky napadla žena, uvádí policie. Ke zranění nedošlo
-
Ukrajinští veteráni vyrábějí v Česku drony. Přinášejí zkušenosti z války