Děčín: Dětské oddělení a ambulance v nemocnici nebudou přes prázdniny v provozu

22. červen 2016
Informace ze severu Čech , Informace ze severu Čech

Nedostatek lékařů, to je důvod, proč nebude přes prázdniny v provozu dětské oddělení děčínské nemocnice. Zavřené budou na měsíc i odborné dětské ambulance. Krajská zdravotní, pod kterou děčínská nemocnice patří, se bude snažit do září doktory na oddělení sehnat. Není to poprvé, co má dětské oddělení v děčínské nemocnici problémy, na konci minulého roku mu kvůli nedostatku lékařů také hrozilo úplné uzavření.

Dětské lůžkové oddělení zavírá od 1. července a s ním i odborné dětské ambulance. Jedná se třeba o specialistu nefrologa nebo ortopeda. Rodičům z Děčínska tedy nezbyde nic jiného, než se svými nemocnými nebo zraněnými dětmi zamířit do ústecké Masarykovy nemocnice. O této komplikaci se většina z nich dozvěděla ze sociálních sítí, město je na to nepřipravilo.

„Mně vadí to, že se to dozvídáme odjinud. Normálně bych předpokládala, že bychom se to my i vedení spádových obcí měli dozvědět zcela oficiálně tak, abychom to mohli vysvětlit svým občanům,“ neskrývá nespokojenost primátorka Děčína Marie Blažková.

Město ale není vlastníkem nemocnice, proto nemůže s touto situací vůbec nic dělat. Krajská zdravotní podle tiskové mluvčí Evy Urbanové vede jednání o nástupu chybějících lékařů, aby mohlo být oddělení od 1. září znovu v provozu.

Děčínská nemocnice

Krajská zdravotní aktivně řeší tuto personální situaci, v současné době jednáme o nástupu se čtyřmi lékaři,“ konstatuje Urbanová.

Krajská zdravotní sdružuje pět nemocnic v kraji, nedostatek personálu řeší nemocnice výpomocí mezi sebou. „Žádné jiné nemocnici nehrozí podobný problém. Jde o omezení během letních prázdnin, kdy si zaměstnanci vybírají dovolené,“ dodává Eva Urbanová.

Rodiče nemocných dětí budou muset využít buď ordinaci svého pediatra, nebo v ohrožení života volat rychlou záchrannou službu. Ta převeze malé pacienty do ústecké Masarykovy nemocnice, která je na zvýšený nápor dětských pacientů připravená.

autor: dap
Spustit audio