O pořadu Dáme řeč se Zdeňkem Lukeslem

Dáme řeč? Společně probereme témata veselá, ale i ta vážnější. Budeme si povídat o tom, co nás aktuálně trápí, budeme rozebírat vaše zvyky, ale budeme i vzpomínat.

Jaký byl váš nejoblíbenější dětský hrdina? Kdo byl vaším „nej“ učitelem? Jak slavíte Velikonoce? Máte na Vánoce živý, nebo umělý strom? Kde je u vás nejnebezpečnější křižovatka? Jak se doma usmiřujete, když se pohádáte?

Každý den si budeme povídat o něčem jiném. Někdy to bude vyloženě téma pro ženy, někdy pro muže, ale vždy Dáme řeč a vy můžete říct, co si o tom myslíte. Každý názor se počítá. Chybět samozřejmě nebude třeba ani pohled na téma očima odborníka.

Čekají na vás také ankety, prověřené rady, jak na to, filmové ukázky, písničky k tématu nebo telefonát některému z našich slavných Severočechů, abychom se dozvěděli jeho názor na dané téma.

Volejte do studia na 475 212 212, pište na náš profil na Facebooku nebo posílejte e-maily na damerec@rozhlas.cz.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
pondělí až pátek 9:05 až 10:00Sever

Další pořady

 • Divadlo pro vaše uši

  Ponořte se do hlubin archivu mluveného slova a vychutnejte si to nejlepší v podání legendárních českých herců, komiků a vypravěčů.

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.

 • Česká dvanáctka

  Hitparáda nových českých písniček populární hudby.

 • Jak nenaletět

  Rubrika o záludnostech dnešní doby.