Čirok znají lidé už 8 000 let. Jde o chutnou a zdravou bezlepkovou obilovinu

16. únor 2023

Jestli už jste se přejedli rýže a rádi byste nějakou alternativu, vyzkoušejte čirok. Jde o bezlepkovou obilovinu, vhodnou i pro ty, kteří musejí držet bezlepkovou dietu.

V čiroku je spousta zdraví prospěšných látek. Vláknina, proteiny, minerály – jako hořčík, železo, selen i zinek, dále vitamíny – hlavně vitamíny skupiny B.

Čirok (Sorghum)

Čirok má výborné antioxidační schopnosti, podporuje imunitu, prospívá kostem, svalům, i nehtům a vlasům. Čirok si musíte samozřejmě upravit tepelně. Na 24 a ještě lépe na 48 hodin namočte čiroková zrna do vody se špetkou soli a lžící probiotka – citrónové šťávy, kefíru nebo umeocta.

Po této důležité době, kdy se v obilovině aktivují zdraví prospěšné látky, čirok důkladně propláchněte a vařte – necelou hodinu. Čirok můžete použít ve všech jídlech, kde jste zvyklí používat rýži.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová