Čekáme na smluvený čas a balíček knížek položíme na box u dveří, popisují semilské knihovnice

O tom, že dobrá knížka je dobrým společníkem, svědčí stálý zájem o jejich půjčování. Knihovny jsou už dlouho zavřené, přesto možnost si knížky půjčit existuje. Jak to funguje v Městské knihovně v Semilech, se vydal zjistit redaktor Jaroslav Hoření za ředitelkou knihovny Jitkou Šedinovou.

Jitka Šedinová, ředitelka semilské knihovny

I když semilská knihovna zůstává uzavřena, za jejími dveřmi je živo. Knihy se půjčují bezkontaktně takzvaně přes „okénko“, nebo je skauti donesou přímo nemocným, lidem v karanténě i seniorům. Ti často do knihovny volají, zda a jak si mohou půjčit, ale také že jim chybí sociální kontakt.

Knížky si zájemci mohou vybrat v on-line katalogu a objednat na telefonu 481 622 902, přes webový formulář, nebo na emailech dospele@knihovnasemily.cz a detske@knihovnasemily.cz

Knižky v semilské knihovně čekají, až se vrátíte

Bezkontaktně lze knížky v Semilech nejen půjčit, ale také vrátit. Stačí je vložit do boxu na vracení knih před knihovnou, odkud putují do krátké karantény a opět se mohou vydat za dalšími čtenáři.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.