Budoucí prvňáčci se v Mostě učí pravidla silničního provozu. Aby byli připraveni, až půjdou v září do školy

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Budoucí prvňáčci se v Mostě učí pravidla silničního provozu

Podle Autoklubu České republiky ročně na silnicích v Evropské Unii zemře při nehodách zhruba 8 000 dětí ve věku do 14 let. Zhruba ve třetině případů je to proto, že neznají základní pravidla silničního provozu.

Na kurzu se podle Zdeňka Klenáka z automotoklubu SHD Most děti dozví vše potřebné, aby se dokázaly z pohledu chodce i cyklisty orientovat.

„Učí se tu ty nejzákladnější věci – například to, že se jezdí vpravo, chodí se po přechodech, nebo rozpoznávání základních dopravních značek, jako je hlavní silnice, dej přednost v jízdě, stop a pak taky semafory, samozřejmě,“ vypočítává Klenák.

Budoucí prvňáčci se v Mostě učí pravidla silničního provozu

I když se děti v mateřských školách tyto věci učí, kurzy na dopravním hřišti jsou pro ně často jedinou možností, jak si to, co se naučí, vyzkouší v praxi.

Na kurzu, který trvá 1,5 hodiny, se děti na dopravním hřišti rozdělí do tří skupin. První skupina se učí jízdu zručnosti na kole, druhá dělá cyklisty a třetí chodce.

Letos se konají kurzy dopravní výchovy pro školáky v Mostě poprvé, pokud o ně bude zájem, stanou se tradicí.

Další kurzy se uskuteční září, zúčastní se jich děti z 2. tříd základních škol.

Spustit audio
autor: Jan Beneš

Související