Bomba! Jsme nejlepší, zářila házenkářka Vítková

Mostecká házenkářka Petra Vítková líbá pohár pro vítěze české nejvyšší soutěže.
Mostecká házenkářka Petra Vítková líbá pohár pro vítěze české nejvyšší soutěže.

Házenkářkám Mostu se povedl senzační obrat ve finále nejvyšší české soutěže a radují se z obhajoby titulu. Černí andělé v rozhodujícím pátém finálovém utkání včera zvítězili v Praze nad Slavií 27:24.

Před týdnem by na Most vsadil jen málokdo. Baník prohrál první dva zápasy v Praze a musel odvrátit tři mečboly, aby vybojoval zlato. "Neuvěřitelný, my prohrávaly 0:2 a dokázaly to obrátit. Jsem upřímně šťastná, jsem pyšná na holky, na mosteckou házenou. Že jsme se nevzdaly. Jsme nejlepší v republice. Bomba!," cenila si českého titulu zkušená opora Petra Vítková.

Ani rozhodující zápas se včera nevyvíjel podle vysněného mosteckého scénáře. V poločase Černí andělé prohrávali o tři góly. "Bylo to vyrovnané utkání. Hra se pořád přelévala. Nebylo to, že bysme měly hlavy dole. Prohrávaly jsme o tři góly, ale řekly jsme si, že to musíme dát. Jsem pyšná, že to takhle dopadlo," vážila si obratu v zápase i celém finále.

Přitom ve čtvrtém zápase dělily Slavii dvě minuty od titulu. Most ale ukázal obrovskou sílu a nakonec Pražankám zlaté medaile sebral. "Musím říct, že domácí zápas v Mostě byl pro mě emotivnější, protože jsme odvrátily mečbol Slavie. V Praze jsem byla šťastná, ale držela jsem se, protože na Slavii jsem odehrála víc než polovinu házenkářského života a holek mi bylo líto. Ale teď jsem šťastná. Úžasný," byla dojatá Vítková.