Badyán se nehodí jen na ozdobu – má i léčivé účinky

13. srpen 2019

Badyán vypadá jako hvězdička. Málokdo ví, že se dá využít i jinak než do perníkového koření.

Badyán s vůní podobnou anýzu, a také pro krásný hvězdicový tvar, používají lidé na ozdobu a do vonných směsí. Jinak je to ale málo využívané koření, což je škoda. Má nejen krásnou vůni, ale také léčivé účinky.

V asijské kuchyni se badyán používá do hovězích polévek nebo marinád k dušenému masu. Umí zvýraznit sladkou chuť póru, dýně a kořenové zeleniny. V Řecku ho využívají v alkoholickém nápoji ouzo.

V některých zemích se žvýká po jídle jako digestiv na „utišení žaludku“ –  opak aperitivu. Ve Slezsku se badyán dávají do kořeněných sladkých omáček k pečenému masu.

Čínská medicína využívá badyán jako lék při špatném trávení, bolesti žaludku i břicha. Celkově posiluje organismus, podporuje dobrý spánek a čaj z badyánu ulevuje od revmatismu.

Můžete ho použít vcelku, nadrcený nebo namletý. Když ho budete používat celý, tak ho na konci vaření vyndejte. Ale pozor, nedávejte ho moc – jídlo by bylo hořké!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová