Angínovník dokáže vyléčit bolest v krku, kašel a dokonce i zánět močových cest
Angínovník čínský je dekorativní pokojová rostlina, která ozdobí váš byt nádhernými oranžovočervenými květy. Právě kvůli nim se jí říká také tygří lilie. A navíc léčí.
Nejčastěji se používají čerstvé listy. Stačí chvilku žvýkat kousek palčivého listu a můžete odvrátit začínající zánět nebo urychlit léčbu angíny, pomůže i při pokročilém zánětu nosohltanu. Mečovité listy mají totiž silně antiseptické účinky.
Angínovník ale obsahuje ale nejen antiseptické, ale i mírně toxické látky. Proto neužívejte víc než tři centimetry listu, žvýkejte po malých kouscích nejvýše šestkrát denně a vždycky tak minutku, pak lístek vyplivněte.
Aby taková léčba dobře působila, tak potom tak čtvrt hodinky nejezte a nepije. Bude vás v krku trochu pálit, to je ale daň za účinnost.
A teď si připravíme kloktadlo. Jak na to? Podrťte lžičku listu angínovníku, zalijte šálkem vody a přidejte špetku soli. Můžete kloktat několikrát denně.
Doporučení na závěr – ještě než zkusíte léčbu angínovníkem, vyzkoušejte nejdřív jen nepatrné množství a pozorujte, jestli se u vás neobjevila alergická reakce.
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.