O pořadu Aby řeč nestála

Talk-show (veřejná rozhlasová nahrávka) Vladimíra Bernáška, který se za účasti publika setkává s inspirativními lidmi z nejrůznějších oblastí našeho společenského života.

Vladimír Bernášek zve do pořadu "Aby řeč nestála" zejména osobnosti, které mají vztah k západním Čechám. Bývají to rodáci nebo lidé, kteří nějaký čas působili v našem regionu.

V nahrávkách se setkáváme i se známými osobnostmi, kolem kterých je v dané době rušno. Například právě dotočili zajímavý film, vytvořili inspirativní divadelní představení, pořádali neobvyklé koncerty a podobně. Základem pořadu je zábavně vedený rozhovor moderátora s obrovskou znalostí života i tvůrčího úsilí hosta.

Zejména ti starší vzpomínají na to, co prožili, co si mysleli, po čem toužili. Pořad Aby řeč nestála je inspirací či návodem k tomu, jak a o čem povídat i doma v dnešní době plné moderní bavící techniky.

Z historie pořadu

Předchůdcem pořadu "Aby řeč nestála" byl záznam veřejné rozhlasové nahrávky s názvem "Posezení s kytičkou". První pořad byl odvysílán v roce 1996. Vladimír Bernášek na něm spolupracoval s herečkou Helenou Růžičkovou. Princip pořadu byl stejný - zábavný rozhovor s lidmi, kteří dokáží obohatit posluchače svým vyprávěním.

První pořad, který navazoval, s názvem "Aby řeč nestála" byl odvysílán 25. února 1997. Mezi hosty, kteří si povídali s Vladimírem Bernáškem byli například Waldemar Matuška, Karel Gott, Miroslav Horníček, Jiří Suchý, Luděk Munzar, Josef Zíma, Štěpán Rak, Jana Hlaváčová, Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Zlata Adamovskou, Yveta Simonová, Marta Kubišová, Eva Urbanová a další.

Dodnes tyto pořady patří k tomu nejcennějšímu, co má v archivech Český rozhlas Plzeň.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
Sever

Další pořady

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.

 • Stretnutie

  Stretnutie je vysielanie Českého rozhlasu pre slovenských spoluobčanov, ale aj pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o Slovensko a radi počúvajú slovenčinu.

 • Oldies jako na dlani

  Pořad nabízí pohled odjinud. Historická fakta, vztahující se k interpretům i skladbám. Informace, které jinde neuslyšíte.

 • Folková pohlazení

  Hudební pořad o "hodné" muzice, který připravuje známý pardubický folkař a lídr skupiny Marien Víťa Troníček.