8. březen: dáma s raketou a zpěvačka z Marmelády

8. březen 2019

Dneska je pátek 8. března. Pánové, je tu MDŽ!

Já vím, tenhle svátek už se dávno neslaví jako kdysi, když ovínění otcové od rodin přicházeli domů s povadlým asparagusem v ruce a s nějakým tím promile z podnikové oslavy v těle.

Ale myslím, že kytičkou doma neurazíte. Proto dnešní kalendárium věnujeme hned dvěma krásným ženám.

Ta první prožila neuvěřitelný sportovní návrat. Málokdo tenistce Petře Kvitové po jejím přepadení a zranění věřil, že se dokáže vrátit do tenisové špičky. No a podívejte se na to.

Letos byla dokonce ve finále Grandslamu a bůhví, kde její kariéra skončí. Má toho ještě dost před sebou, dnes je jí 29 let a my gratulujeme.

Stejně jako zpěvačce, která začínala už jako malá holčička moderovat v televizi dětský pořad Marmeláda. No a dneska je z ní skvělá zpěvačka.

Pravdou je, že jméno Lucie Vondráčkové poslední dobou plní stránky bulváru spíš kvůli jejímu rozvodu s hokejistou Tomášem Plekancem, ale to my u nás v kalendáriu rozebírat nebudeme. Tak ať se vše daří. Lucii je dnes 39 let.

autor: Petr Beran
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová