10. leden: zpěvák s medovým basem a legenda Divokého západu

Show legendárního Buffalo Billa

Dnes je čtvrtek 10. ledna, svátek má Břetislav. Paní zima vládne nejen horám, a to je dobrá zpráva pro milovníky zimních sportů – bude na čem jezdit!

My se ale dnes v kalendáriu nejdřív vydáme na Divoký západ. Ten má, pravda, řadu legend. Jednou z nich je i William Cody, kterého budete spíš znát jako Buffalo Billa.

Legenda ovšem začínala zcela obyčejně – jako pošťák u Pony expresu. Buffalo Bill se později živil dodáváním bizoního masa. Dnešním ochráncům přírody by se ježily vlasy hrůzou na hlavě z toho, že během pouhých tří sezón dokázala parta ostrostřelců bizony téměř vyhubit.

Buffalo Bill se později stal hlavním hrdinou skoro 600 knížek z divokého západu a nakonec skončil jako ředitel vlastní cirkusové show. Byl s ní i u nás! William Cody zemřel před 102 lety.

A ještě jedna vzpomínka – na zpěváka, který se Divokým západem rád nechával inspirovat. Ladislav Vodička byl velkým fanouškem country a díky svému hlubokému hlasu si vysloužil i přezdívku český Johnny Cash. Dnes by mu bylo 88 let. Hezký poslech přeje Petr Beran.